MASAŻ KLASYCZNY

Podstawowy i główny masaż całego ciała lub jego partii z wykorzystaniem tradycyjnych technik masażu, które są podstawą także w innych masażach. W zależności od technik i celu masażu może on działać leczniczo bądź relaksacyjnie. Jest to najskuteczniejszy masaż w leczeniu chorób i wad kręgosłupa oraz całego narządu ruchu (mięśni, kości, stawów). Masaż przynosi wiele pozytywnych skutków leczniczych dla organizmu, m. in : obniża napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspiesza regenerację mięśni, poprawia ich jędrność i elastyczność, poprawia krążenie, zmniejsza przykurcze, niedowłady, poprawia ruchomość w stawach, przyspiesza rehabilitację, odżywia tkanki, zapobiega zanikom mięśniowym, a także przyspiesza przemianę materii. Dzięki temu stosowany jest z powodzeniem w wielu schorzeniach ukł. ruchu, jak różnego rodzaju schorzenia i wady kręgosłupa, w rehabilitacji po złamaniach, skręceniach itd., zaburzeniach ukł. nerwowego (np. rwa kulszowa, porażenia, uciski nerwowe, uszkodzenia nerwów itd.), czy ukł. krwionośnego (poprawa krążenia). Masaż ten można wykonywać również profilaktycznie. Poprzez działanie rozgrzewające, bądź rozluźniające klasyczny masaż przynosi ulgę obolałym i spiętym mięśniom Twojego ciała.

 KLASYCZNY MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż przeprowadzany w celu zapewnienia najlepszego, kompletnego efektu rozluźniającego. Masaż relaksacyjny ma doskonały wpływ na poprawę samopoczucia, działa uspokajająco, regenerująco i antystresowo. Masaż relaksacyjny to najlepszy pomysł na chwilę odprężenia i odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

 DRENAŻ LIMFATYCZNY

Jest jednym z działań fizjoterapeutycznych, którego celem jest usprawniane krążenia limfy. Drenaż limfatyczny wpływa korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, onkotycznych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych.

 MASAŻ SPORTOWY

W swoich technikach jest podobny do masażu leczniczego,  wykonywany jest zdecydowanie szybciej i energiczniej, a jego celem jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku fizycznego, maksymalnych wyników sportowych, jak i usunięcie dużego zmęczenia po wysiłku (usunięcie zakwasów, nadmiernego napięcia mięsni, likwidowanie kontuzji).

 MASAŻ WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE

Jest jedną z najczęściej stosowanych metod w redukcji nadwagi a polega na rozbiciu i rozdrobnieniu tkanki tłuszczowej. Dzięki intensywnym i dynamicznym ruchom głaskania, rozcierania i ugniatania zabieg masażu wspomaga usuwanie z organizmu toksyn a skóra staje się lepiej ukrwiona. Elementy te przyspieszają także przemianę materii. Masaż zbawiennie wpływa na wzmocnienie mięśni i stawów tym bardziej są one obciążone nadwagą.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy. Podciśnienie wytwarzane w bańce  sprawia, że skóra i okoliczne tkanki są zasysane, dzięki czemu uzyskuje się intensywne przekrwienie tkanek i znaczną poprawę stanu skóry. Masaż bańkami chińskimi pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych i pomaga pozbyć się toksyn. W wyniku przyspieszonych procesów przemiany materii szybko następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej. Masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej ma szczególne zastosowanie w kuracjach antycellulitowych.