KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Stosowanie kinezyterapii umożliwia uzyskanie maksymalnej poprawy utraconej funkcji, ułatwia wystąpienie procesów kompensacji, zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych lub przywraca już utracone, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu, zapobiega powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z długotrwałego unieruchomienia.

Jedną z podstawowych metod pracy w kinezyterapii jest indywidualna praca z pacjentem. Polega  ona przede wszystkim na stosowaniu metod kinezyterapeutycznych zaliczanych do specjalistycznego sposobu aplikowania ruchu. Metody te wykorzystują specyficzne techniki, stworzone w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz biomechaniki.

Oprócz podstawowych ćwiczeń kinezyterapeutycznych  takich jak: ćwiczenia bierne, czynne, izometryczne itp. W  naszym gabinecie wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie w pracy głównie takimi metodami, jak: metoda PNF, metoda NDT-Bobath, ćwiczenia z przyborami Thera-Band.